Afdeling: Hengelo e.o.

AFDELING: Hengelo e.o.

Algemene informatie

 

Algemeen 

De afdeling Hengelo (O) e.o. van de Nederlandse Bijenhouders Vereniging (NBV), opgericht in 1908, telt op dit moment ruim 70 leden en donateurs. Het ledental is de laatste jaren fors gegroeid. Sedert 2013 organiseert onze vereniging de beginnerscursus bijenhouden die steeds volledig is bezet. Informatie over de cursus is te krijgen bij onze bijenteeltleraar Louis Hövels, tel. 074-2426994

Wij beschikken over een bijenstal op de voormalige gemeentelijke kwekerij aan de Landmansweg 141 in Hengelo. Imkers die hun bijen om wat voor reden dan ook niet thuis kunnen plaatsen, kunnen hier een plekje vinden.

 

Veel kinderen houden op school een spreekbeurt over bijen. Wij hebben educatiemateriaal dat voor hen beschikbaar is. Inlichtingen hierover zie onder aan deze pagina

 

 

Bijpraatavonden

 Vanaf mei ( tot en met september)  zijn de bijpraatavonden voor onze leden en andere belangstellenden weer in het "Raathoes" van de bijentuin.

( Landmansweg 141 7557 ZA Hengelo)

Deze zijn op de tweede woensdagavond van de maand.

Inloop vanaf 19.30.

 

Openingstijden

 Van mei tot en met augustus zijn we elke zondagmiddag open geweest voor publiek. We kunnen terug kijken op een mooi seizoen met vele bezoekers. Vaak was het prachtig weer en was het heerlijk om in de tuin te zijn.

Van september tot en met april is de bijentuin gesloten.

Wel staan we op 1 en 2 september 2018 op de kwekerijdagen bij kwekerij Fahner aan de Oldenzaalsestraat te Hengelo.

En op 8 en 9 september 2018 bij de open dagen van Floralia in Borne.

 

 

Bijenzwermen

Strijkt er een bijenzwerm in uw tuin neer waar u vanaf wilt, dan kunt u dit melden bij de navolgende personen:

In Hengelo:

                    M. van Gils, tel. 2910429,

                    E. Groener, tel. 2430121

                    C. Beersen, tel. 2770630

                    M. Morskieft, tel. 2433153

In Borne:   M. Moddejonge, tel. 2502180

In Delden: H. Keizers, tel. 3763014

 

 

Spreekbeurten

Als je een spreekbeurt op school wilt houden over bijen, dan is dat een heel mooi en interessant onderwerp.
Als je op Google kijkt, dan vind je daar een heleboel gegevens over bijen, over het omgaan en het houden van bijen, maar ook over het houden van een spreekbeurt.
Ook bij Bijenhuis kun je informatie vinden over bijen.

Onze vereniging heefte een aantal spullen om uit te lenen als je een spreekbeurt wilt houden.
Hiermee kun je je spreekbeurt wat meer aankleden en het geheel wat meer inhoud geven.

Deze spullen zijn o.a.:
een gevlochten bijenkorf, gemaakt van roggestro,
imkershoed met gezichtssluier,
de pijp die de imker gebruikt,
een raampje met daarin door de bijen gebouwde raat.

Ook een aantal boekjes hebben we voor uitlening beschikbaar.

Als je hiervoor interesse hebt mag je contact opnemen met één van onze imkers,
Op dit moment is dat:


M. van Gils
Piet Heinstraat 114
7556 XW Hengelo
Tel. 074 2910 429
E-mail: marinus.riki.vangils@home.nl

Contactgegevens

Marja Morskieft
Wilbertstraat 13
7556 WH Hengelo Ov.
074-2433153

e-mail: marjamorskieft@xs4all.nl
marjamorskieft@xs4all.nl