Afdeling: Hengelo e.o.

AFDELING: Hengelo e.o.

Algemene informatie

 

Algemeen 

De afdeling Hengelo (O) e.o. van de Nederlandse Bijenhouders Vereniging (NBV), opgericht in 1908, telt op dit moment ruim 70 leden en donateurs. Het ledental is de laatste jaren fors gegroeid. Sedert 2013 organiseert onze vereniging de beginnerscursus bijenhouden die steeds volledig is bezet. Informatie over de cursus is te krijgen bij onze bijenteeltleraar Louis Hövels, tel. 074-2426994

Wij beschikken over een bijenstal op de voormalige gemeentelijke kwekerij aan de Landmansweg 141 in Hengelo. Imkers die hun bijen om wat voor reden dan ook niet thuis kunnen plaatsen, kunnen hier een plekje vinden.

 

Veel kinderen houden op school een spreekbeurt over bijen. Wij hebben educatiemateriaal dat voor hen beschikbaar is. Inlichtingen hierover zie onder aan deze pagina

 

Bijpraatavonden

Op 10 april is de laatste bijpraatavond (van het winterseizoen) in het Schopke.

( Waarbekenweg 23, 7553 KH Hengelo )

Inloop vanaf 19.30, begin om 20.00 uur.

Het thema is "koninginneteelt".

 

Vanaf mei ( tot en met september)  zijn de avonden weer in het "Raathoes" van de bijentuin.

( Landmansweg 141 7557 ZA Hengelo)

Deze zijn op de tweede woensdagavond van de maand.

Meer gegevens volgen nog.

 

Open middagen

Vanaf 6 mei ( tot en met 26 augustus) is de bijentuin weer elke zondagmiddag open voor belangstellenden!

De middagen zijn van 13 tot 16 uur. Ook voor kinderen is dit een leuke mogelijkheid om te zien hoe een bijenvolk leeft en wat een imker nu precies doet.

iedereen is van harte welkom!!

De tuin is gelegen aan de Landmansweg 141 , 7557 ZA Hengelo.

 

 Tuinwerk-ochtenden.

We starten in het nieuwe seizoen ( 2018) met vaste tuinwerk-ochtenden voor leden maar ook voor iedereen die van tuinieren houdt!.

Op de donderdagen :

5, 19 april

3,17 en 31 mei

 

en op de zaterdagen:

14, 28 april

12 en  26 mei

alle ochtenden zijn van 10 tot 12 uur.

 

Adres : Landmansweg 141 Hengelo

 

 

 

Bijenzwermen

Strijkt er een bijenzwerm in uw tuin neer waar u vanaf wilt, dan kunt u dit melden bij de navolgende personen:

In Hengelo:

                    M. van Gils, tel. 2910429,

                    E. Groener, tel. 2430121

                    C. Beersen, tel. 2770630

                    M. Morskieft, tel. 2433153

In Borne:   M. Moddejonge, tel. 2502180

In Delden: H. Keizers, tel. 3763014

 

 

Spreekbeurten

Als je een spreekbeurt op school wilt houden over bijen, dan is dat een heel mooi en interessant onderwerp.
Als je op Google kijkt, dan vind je daar een heleboel gegevens over bijen, over het omgaan en het houden van bijen, maar ook over het houden van een spreekbeurt.
Ook bij Bijenhuis kun je informatie vinden over bijen.

Onze vereniging heefte een aantal spullen om uit te lenen als je een spreekbeurt wilt houden.
Hiermee kun je je spreekbeurt wat meer aankleden en het geheel wat meer inhoud geven.

Deze spullen zijn o.a.:
een gevlochten bijenkorf, gemaakt van roggestro,
imkershoed met gezichtssluier,
de pijp die de imker gebruikt,
een raampje met daarin door de bijen gebouwde raat.

Ook een aantal boekjes hebben we voor uitlening beschikbaar.

Als je hiervoor interesse hebt mag je contact opnemen met één van onze imkers,
Op dit moment is dat:


M. van Gils
Piet Heinstraat 114
7556 XW Hengelo
Tel. 074 2910 429
E-mail: marinus.riki.vangils@home.nl

Contactgegevens

Marja Morskieft
Wilbertstraat 13
7556 WH Hengelo Ov.
074-2433153

e-mail: marjamorskieft@xs4all.nl
marjamorskieft@xs4all.nl

Activiteiten

Er zijn geen activiteiten.